-1.4 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Do të duhet t’i paguajë miliona dollarë, Kelly Clarkson fiton betejën ligjore kundër ish-bashkëshortit!

Në fillim të këtij muaji, Kelly Clarkson shënoi një fitore në betejën e saj të fundit ligjore kundër ish-bashkëshortit, Brandon Blackstock. Sipas dokumenteve të siguruara nga PEOPLE, ai duhet t’i paguajë asaj 2,641,374 dollarë për tejkalimin e rolit të tij menaxherial dhe marrëveshjeve të paligjshme që duhet të ishin trajtuar nga një agjent talentesh. Ekipi i tij ligjor ka bërë kërkesë për të apeluar vendimin. Padia e ngritur nga Clarkson pretendonte se Blackstock siguroi kontratat e fitueses së Grammy me The Voice, The Kelly Clarkson Show, Norwegian Cruise Line, Wayfair dhe Billboard Music Awards dhe mori tarifa në këmbim.

Ndërsa ai u vendos të mos e kishte kaluar kufirin si menaxher me kontratën e Kelly Clarkson Show, sipas dokumenteve, katër marrëveshjet e tjera duhet të ishin kryer nga ekipi i Clarkson në Creative Artists Agency. Në vendim thuhet se:

Sipas Ligjit për Agjencitë e Talenteve (TAA), një menaxher, si çdo person pa licencë agjencie talentesh, nuk mund të prokurojë ose të përpiqet të prokurojë punësim për artistët.

Dokumentet thonë se Blackstock u pagua me komisione për secilën nga kontratat e sipërpërmendura të Clarkson, duke përfshirë 1,983,155,70 dollarë për marrëveshjen e saj si trajnere në The Voice, 208,125 dollarë për një marrëveshje promovuese me NCL dhe 450,000 dollarë për një bashkëpunim me Wayfair.Dyshja ishin të martuar për gati shtatë vjet përpara se ajo të aplikonte për divorc në qershor 2020, i cili u finalizua dy vjet më vonë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit