27.1 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Dhoma e Përfaqësuesve miraton legjislacionin, “TikTok” pritet të ndalohet në ShBA

- Advertisement -

Përdorimi i TikTok mund të ndalohet në SHBA. Ligjvënësit e Dhomës së Përfaqësuesve miratuan një projekt-ligj që synon ndalimin e përdorimit të aplikacionit si pjesë e një pakete të gjerë ndihme për Izraelin dhe Ukrainën.

Vendimi i republikanëve të Dhomës për të përfshirë TikTok si pjesë të një pakete më të madhe ndihme të huaj, ishte një prioritet për Presidentin Joe Biden.

Ndalimi i TikTok pasqyron shqetësimet e përhapura nga ligjvënësit për Kinën.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit