28 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Deschamps refuzon të diskutojë të ardhmen e tij në Francë pas eliminimit nga Spanja

- Advertisement -

Didier Deschamps refuzoi të diskutonte të ardhmen e tij si trajner i Francës pas humbjes së ekipit të tij në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian nga Spanja.

Franca kaloi në epërsi në Mynih me goditjen me kokë të Randal Kolo Muanit, por dy gola brenda pesë minutave nga Lamine Yamal dhe më pas Dani Olmo ishin të mjaftueshme për të vulosur kalimin e sigurt të Spanjës në finalen e së dielës në Berlin, ku ata luajnë me fituesin e Holandës kundër Anglisë.

Deschamps është nën kontratë me Federatën Franceze të Futbollit (FFF) deri në qershor 2026, por u përball me pyetje për të ardhmen e tij gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes së të martës.

I pyetur nëse ai pret të jetë në krye të Kupës së Botës 2026 në Amerikë, Deschamps tha: “Pyetni presidentin tim… Unë sapo kam humbur një gjysmëfinale. A mendoni se unë tashmë do të përgjigjem? Unë ju respektoj, por përpiquni të respektoni edhe njerëzit që kanë përgjegjësi.

“Këtë po jua them me qetësi. Ajo që ndodhi ndodhi. Unë jam këtu për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja, por nuk do t’i përgjigjem kësaj sot. Ju e dini shumë mirë situatën dhe çfarë mendon presidenti im. Kështu që as që duhej ta kishe bërë pyetjen”.

Përpara kampionatit, presidenti i FFP Philippe Diallo mohoi se pozicioni i Deschamps do të ishte i rrezikuar edhe nëse ekipi kombëtar do të performonte keq në Gjermani.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit