1.6 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

David Cameron zotohet ta mbështesë Rishi Sunak pas rikthimit të papritur në kabinet

David Cameron ka thënë se dëshiron të mbështesë kryeministrin britanik, Rishi Sunak, “në një moment të vështirë”, pasi bëri një rikthim dramatik në qeveri në një riorganizim të madh të kabinetit.

Ish-kryeministri është emëruar sekretar i jashtëm, ai zëvendësoi James Cleverly, i cili u bë sekretar i Brendshëm pasi Sunak shkarkoi Suella Braverman.

Cameron pranoi se ishte “jo e zakonshme” që një ish-kryeministër “të kthehej”.

Por ai tha se në një kohë kur vendi përballej me “sfida të frikshme” në Lindjen e Mesme dhe Ukrainë, ai shpresonte se përvoja e tij do të ishte e dobishme për qeverinë e Sunak.

“Kam vendosur t’i bashkohem këtij ekipi sepse besoj se Rishi Sunak është një kryeministër i mirë që bën një punë të vështirë në një kohë të vështirë, Unë dua ta mbështes atë”, tha Sunak, shkruan BBC.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit