10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

“Dardanët” vazhdojnë stërvitjet: Vojvoda, Berisha dhe Avdyli shprehen optimistë për miqësoret ndaj Armenisë dhe Hungarisë

- Advertisement -

Në vijim të përgatitjeve për miqësoret ndaj Armenisë dhe Hungarisë, Kombëtarja e Kosovës po punon me vendosmëri në drejtimin e përzgjedhësit të ri, Franco Foda për të filluar një fazë të re me paraqitje të mira dhe të suksesshme në fushën e gjelbër.

Në seancën e dytë stërvitore, përzgjedhësi Foda është përqendruar në thellimin e aspektit taktik, duke sqaruar idetë dhe filozofinë e lojës që synon të ndërtojë me ekipin dardan.

Mërgim Vojvoda, ka theksuar rëndësinë e këtyre miqësoreve për të përgatitur një ambient të ri dhe për të rritur motivimin në grup.

“Duhet të kuptohemi me idenë dhe filozofinë e trajnerit. Këto miqësore do të na shërbejnë për të përgatitur ndeshjet e shtatorit,” tha Vojvoda.

Nga ana tjetër, Valon Berisha, vuri në pah rëndësinë e një fillimi të suksesshëm me trajnerin e ri. “Këto dy ndeshje do të na ndihmojnë të kuptojmë trajnerin dhe filozofinë e tij, të krijojmë grupin dhe stilin që ka dëshirë trajneri”, shtoi Berisha.

Ai gjithashtu përmendi rëndësinë e krijimit të rezultateve pozitive që do të ndikojnë në atmosferën e mirë brenda grupit.

Nga ana e tjetër, Ilir Avdyli, i cili ndjen privilegjin e madh për të qenë pjesë e Kombëtares së Kosovës, përjetoi ndryshimin e madh që ka përjetuar ekipi gjatë këtyre viteve.

“Kam qenë i grumbulluar edhe para shtatë vitesh, por atëherë nuk ishim të pranuar në UEFA e FIFA. Tani është ndjenjë tejet e veçantë”, tha Avdyli.

Përgatitjet e Kombëtares së Kosovës për miqësoret ndaj Armenisë dhe Hungarisë po shfaqin një përkushtim të madh nga lojtarët dhe stafi trajnues, duke shpresuar për rezultate pozitive që do të ndikojnë në forcimin e ekipit për sfidat e shtatorit në Ligën e Kombeve.

Stërvitjen e radhës Dardanët e zhvillojnë të mërkurën në orën 10:45 në Hajvali dhe më pas në orët e pasdites udhëtojnë për në Yerevan.

 

 

 

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit