30.1 C
New York
Saturday, June 22, 2024

Buy now

Cristiano Ronaldo nuk flet pas orës 10 të darkës dhe kjo është arsyeja

- Advertisement -

Cristiano Ronaldo, futbollisti legjendar portugez dhe aktualisht ylli i Al Nassr të Arabisë Saudite, është i njohur për kërkimin e përsosmërisë gjatë gjithë karrierës së tij.

Edhe në moshën 39-vjeçare, pesë herë fituesi i Topit të Artë mbetet në top-formë dhe kërkon më të mirën nga vetja. Vetëm këtë sezon ai ka shënuar 48 gola mbresëlënës dhe ka shansin për të fituar çmime të mëdha në Kupën e Mbretit të Kampionëve.

Teksa i afrohet fundit të sezonit 2023-24 dhe përgatitet për Kampionatin Evropian këtë verë, Ronaldo është i vendosur të sigurojë që të jetë fizikisht dhe mendërisht në kulmin e tij.

Për ta arritur këtë, ai ka bashkuar forcat me kompaninë e teknologjisë së veshjeve Whoop, si një ambasador dhe investitor global për të ndihmuar në mbajtjen e mendjes dhe trupit të tij të relaksuar.

Ndërsa foli për Whoop se si e menaxhon stresin, Cristiano Ronaldo tha: “Një gjë e rëndësishme, nuk flas pas orës 10/11. Nuk flas në telefon. Nuk më pëlqen të flas në natën për shkak të trurit tim, pra, pas orës 10, mos më telefononi!”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit