0.8 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Covid “futet” në pallatin mbretëror të Suedisë, infektohet mbreti dhe mbretëresha

Mbreti Carl XVI Gustaf i Suedisë dhe mbretëresha Silvia kanë rezultuar pozitive me Covid.

Lajmi është bërë i ditur nga pallati mbretëror këtë të martë ku kanë konfirmuar se mbreti me bashkëshorten kanë rezultuar pozitiv me Covid.

“Mbreti dhe Mbretëresha, të cilët janë plotësisht të vaksinuar me tre injeksione, kanë simptoma të lehta të koronavirusit”, thuhet në deklaratën e pallatit mbretëror.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit