10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Cillian Murphy zbulon arsyen pse u bë vegan

- Advertisement -

Cillian Murphy zbuloi arsyen se pse u bë vegan në një intervistë të re. Aktori 47-vjeçar ka folur në podkastin “WTF With Marc Maron” dhe ka shpjeguar se prej 15 vitesh nuk ka prekur asnjë produkt shtazor.

Megjithatë, kur vendosi të bënte një “pauzë” dhe të provonte një pjatë me mish dreri, ai tha se nuk ndihej më mirë dhe finalizoi vendimin e tij për t’u bërë vegan.

Nuk më mungon mishi, e kam ndaluar së ngrëni shumë kohë më parë. Pata një lloj ‘rikthimi’ dhe nuk u ndjeva më mirë, kështu që e ndalova përsëri“, tha ai.

Më pas, i pyetur për ushqimin që i mungon më shumë tani që është në dietë vegane, aktori tha: “Më mungon djathi”.

Së fundi, ai shpjegoi arsyet e vendimit të tij për të hequr dorë nga produktet shtazore. “Ka pasur vetëm shumë raste të sëmundjes së lopës së çmendur. Unë isha vegjetarian për rreth 15 vjet. Por nuk ishte kurrë një vendim moral. Ishte më shumë se isha i shqetësuar për kapjen e sëmundjes së lopës së çmendur,” tha Murphy në mbyllje.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit