27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Chelsea përgatit një mega ofertë për Nico Williams

- Advertisement -

Sulmuesi anësor i Athletic Bilbaos dhe Spanjës, Nico Williams, vazhdon të impresionojë në Euro 2024, duke rritur aksionet e tij në mesin e klubeve më të mira evropiane.

Ndërsa tarifa e tij e transferimit është vendosur në 58 milionë euro, klauzola e lirimit në kontratën që ai nënshkroi dimrin e kaluar, konkurrenca në rritje për 21-vjeçarin pa dyshim do të vijë përmes ofertave për agjentët e tij në komisione dhe lojtarit në paga.

Pavarësisht raportimeve se Chelsea e konsideron atë shumë të shtrenjtë, gazeta Sport thotë se klubi londinez është i gatshëm të bëjë një ofertë prej 15-20 milionë euro për Williams për sa i përket pagës.

Deri më tani ata kanë qenë në gjendje të kuptojnë se Williams do të preferonte një transferim te Barcelona, ​​por ata mendojnë se kanë një shans të mirë për të nënshkruar me Williams.

Arsyeja e parë janë paratë në ofertë – që do të dyfishonin pagën e tij aktuale prej 7.8 milionë eurosh dhe Barcelona do të luftojë për ta përballuar atë.

E dyta është durimi: Barcelona duhet të bëjë marrëveshje të tjera të funksionojnë në mënyrë që të bëjë një marrëveshje për Williams, por Chelsea mendon se ka një shans të mirë që opsioni i Barçës të zhduket me kalimin e kohës, pasi ata nuk do të jenë në gjendje të ofrojnë një paketë të mirë dhe aktivizojnë klauzolën e tij.

Duhet të theksohet se raporte të tjera thonë se Chelsea ka përjashtuar një lëvizje për Williams, duke besuar se kostoja është penguese.

Arsenali nga ana tjetër thuhet se është i gatshëm të shpenzojë paratë për ta çuar atë në Londër. Edhe nëse Barcelona ka preferencën e lojtarit, nëse nuk i bën numrat të funksionojnë, atëherë Blaugranët do të duhet të shikojnë nga anash.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit