2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Charles Michel ndryshon mendje, njofton se nuk do të kandidojë për zgjedhjet evropiane

Presidenti i Këshillit Evropian (KE), Charles Michel, ka hequr dorë nga plani i tij për të kandiduar në zgjedhjet evropiane të qershorit me Lëvizjen e Reformës së Belgjikës.

Tre javë pasi njoftoi se do të kandidojë në zgjedhjet evropiane, ish-kryeministri i Belgjikës ka bërë një kthesë, ai do të vazhdojë të kryesojë samitet e BE-së, tha ai në një postim në Facebook.

“Unë nuk do të jem kandidat në zgjedhjet evropiane. Do t’i kushtoj të gjitha përpjekjet e mia përgjegjësive të mia aktuale me vendosmëri të palëkundur derisa ato të përfundojnë. Unë do të jem gjithmonë një mbështetës i fortë i një Evrope që është demokratike, e fortë, e bashkuar dhe që kontrollon fatin e saj. Në fund të këtij mandati do të reflektoj për natyrën dhe drejtimin e angazhimeve të mia në të ardhmen”, thotë Michel.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit