Lajme

Çështja e targave/ Limaj kishte parashikuar tërheqjen e Kurtit në minutën e fundit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, para tri dite kishte deklaruar se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në minutën e fundit do të tërhiqet për targa.

Limaj këtë deklaratë e kishte dhënë në një studio televizive përballë analistëve, transmeton IO.

Ish zv/kryeministri Limaj ka thënë se loja e Kurtit për tension e shqetësim në fund tërheqje dhe lëshim është epilog i politikave populiste e mashtruese.