30.1 C
New York
Saturday, June 22, 2024

Buy now

Çeku: Serbët çdo humbje e festojnë si fitore

- Advertisement -

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku, ka rrëfyer se si e kuptoi ushtria guerrile se e fitoi luftën dhe se vendi u çlirua.

“Ne kemi qenë në mbramje pa rrymë, me agregatë. Në momentin që është nënshkru ne jemi çu në kambë edhe ia kemi uru njani tjetrit. Serbët cdo humbje e festojnë si fitore. Ne ishim në Berishë të rrethum prej tyre. I kemi dëgju tu gjujtë e tu djegë shtëpi të shqiptarëve. Menduam që po na sulmojnë e në fakt ata po festonin”, tregoi Çeku.

Çeku tregoi se si një helikopter me oficerë të NATO-s kishin ardhur për t’i uruar.

Na thanë që afër shtabit me rregullu një vend ku ka me zbrit një helikopter që kanë me zbritë disa oficerë të NATO-së me na e uru fitoren. Kur majori britanez ma ka dhënë dorën ma ka uru ‘urime liria’. Unë atij ‘faleminderit’. Aty e kam kuptu që misioni im ka përfundu”, tha Çeku në Frontal në T7.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit