12.1 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

“Burra”, Edi Rama poston foton e vizitës së Ali Ahmetit te babai i Hashim Thaçit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook një fotografi të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, në takim me Haxhi Thaçin, babain e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Në postimin e tij, Rama ka shkruar thjesht “Burra”, duke lënë të kuptohet që takimi sjellë emocion të veçantë për të.

Ndërkohë, vetë Ali Ahmeti ka bërë një njoftim të veçantë në rrjetin social, duke treguar se ka vizituar babain e Hashim Thaçit dhe duke shprehur solidaritetin e tij për familjen e Thaçit në kauzën për drejtësinë.

Ai ka theksuar se është krenar për mbështetjen që Thaçi dhe shokët e tij po japin në mbrojtje të dinjitetit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe të lirisë së popullit të Kosovës. Ai ka shtuar se edhe pse drejtësia mund të vonojë, ajo nuk do të harrojë, dhe ka shprehur gatishmërinë për pritjen e Hashim Thaçit me shokë pasi të fitojë drejtësinë.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit