1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Bilanc i frikshëm: Shkon në 11 mijë numri i palestinezëve të vrarë, mes tyre mbi 4 mijë fëmijë

Ka shkuar në 11 mijë numri i palestinezëve të vrarë, përkatësisht 11, 078 që nga fillimi i luftës në 7 tetor, sipas shifrave të përditësuara nga ministria e shëndetësisë së Gazës.

Mes viktimave, 4,506 janë fëmijë.

Ndërsa presidenti i SHBA-së, Joe Biden, i ka cilësuar shifrat nga ministria e shëndetësisë si të ekzagjeruara, Associated Press thekson se ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Barbara Leaf, u tha ligjvënësve në fillim të javës se ekzistonte mundësia që shifrat të jenë reale, mbase dhe më të larta seç janë raportuar.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit