26.1 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Biden nënshkruan projektligjin që dërgon ndihmë miliardëshe për Izraelin, Ukrainën dhe Tajvanin

- Advertisement -

Presidenti amerikan, Joe Biden ka nënshkruar një projektligj që jep miliarda ndihmë për Izraelin, Ukrainën dhe Tajvanin.

Pjesa më e madhe e paketës së ndihmës prej 95 miliardë dollarësh do të shkojë në Ukrainë, por rreth 26 miliardë dollarë do të ofrojë ndihmë gjatë luftës për Izraelin dhe ndihmë humanitare për qytetarët e Gazës, shkruan Sky News.

Duke folur nga Shtëpia e Bardhë pas nënshkrimit të projektligjit, Biden ka ritheksuar mbështetjen për Izraelin.

“Përkushtimi im ndaj Izraelit, dua ta bëj të qartë përsëri, është i hekurt”, është shprehur ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit