10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Besa Kokëdhima zbulon se çfarë do të ndodhë në skenën e “Eurovision”

- Advertisement -

Besa Kokëdhima tregoi në një interviste për “E diela jonë” gjithë punën që po bëhet rreth përfaqësimit të Shqipërisë në Eurovision.

Këngëtarja foli për vendimin se përse zgjodhën ta këndonin “Titan” në anglisht.

“Zgjodha anglisht sepse kënga nuk ka një stil etnik folklorik. Kënga në fillim është shkruar në anglisht më pas është përshtatur në shqip. Në anglisht kënga do vinte në shumë e më shumë njerëz. Më shumë audiencë gjatë performancës në Esc. Klipi dhe kënga është më e mira që kam bërë deri më sot”.

“Zgjodha një skuadër me shumë njerëz nga shtete të ndryshme që mos të kisha ndonjë diferencë me shtetet e tjera. Performanca skenike është e përfunduar. Skuadra është ajo që ka realizuar ‘Hero’të Suedisë si edhe performanca të Finlandës. Nuk do të jem vetëm, do të jem me disa balerinë që janë më të mirët në vendet nordike. Është një performancë që lidh atë që do ndodh në skenë me ledwallet”, u shpreh ajo, shkruan Kryefjala.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit