12.2 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Besa Famgas, kampione e Kosovës në hendboll

Besa Famgas ka vazhduar dominimin në Superligën e Kosovës në hendboll.

Besa e Pejës ka fituar titullin e kampionit për edicionin 2022/23.

Në finale të plejofit, Besa Famgas e mposhti Trepçën me rezultat 2:0.

Fitoren e dytë e shënoi të enjten mbrëma në “Minatori” me rezultat 37:30.

Skuadra pejane ka dominuar tërë ndeshjen dhe shënoi fitore bindëse për titullin e dhjetë rresht.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit