29.5 C
New York
Monday, July 15, 2024

Buy now

Benzema udhëheq në shumicën e statistikave për 2021-tën

- Advertisement -

Thibaut Courtois mund të ketë qenë i shkëlqyer në portë, me Eder Militao dhe David Alaba që luajnë në mbrojtje, ndërsa Casemiro, Toni Kroos dhe Luka Modric padyshim formojnë një nga treshen më të mirë të mesfushës në Evropë, por është Karim Benzema ai që ka spikatur më së shumti për Real Madridin në vitin 2021.

Francezi kryeson renditjen e La Liga Santander në totalin e goditjeve të prodhuara, përpjekjet në portë dhe golat e shënuar në këtë vit kalendarik, me shifrat e tij të shkëlqyera edhe një herë.

Asnjë lojtar ka shënuar gola më shumë se Benzema, 15 në 2021/22, e ndjekur nga sulmuesi i Real Betis, Juanmi (11) dhe Vinicius (10), shkruan Gazeta Express.

Në vitin 2021, Benzema regjistroi 139 goditje, i ndjekur nga Lionel Messi (111), i cili u largua nga Barcelona në gusht.

Francezi ka arritur gjithashtu 66 goditje në portë krahasuar me 48 të Messit dhe ka shënuar 30 herë në La Liga Santander, me argjentinasin 23 para se të largohej nga Blaugrana.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit