29.8 C
New York
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

Bella e Gigi Hadid dhurojnë 1 milion dollarë për palestinezët

- Advertisement -

Modelet Bella dhe Gigi Hadid po dhurojnë kolektivisht një milion dollarë për të mbështetur përpjekjet e ndihmës, sipas agjentit të tyre.

Paratë do të shkojnë për Heal Palestine, Palestine’s Relief Fund (PCRF), World Central Kitchen (WCK) dhe Agjencinë e Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punët (UNRWA), shkruan SkyNews.

Motrat kanë qenë të zëshme në mbështetjen e tyre për Gazën, dhe babai i tyre, Mohamed Anwar Hadid është vetë palestinez.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit