13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Baton Haxhiu siguron Ramabajën se Kosova do të detyrohet ta bëjë Asociacionin

Gazetari Baton Haxhiu tha se  bërja e Asociacionit do të jetë detyrim.

Gazetari Haxhiu, i tha analistit Sadri Ramabaja “ka një vit e gjysmë, ti ke thanë që Asociacioni nuk do të ndodh kurrë”.

“Ka një vit e gjysmë që kam thanë se Asociacioni do të jetë detyrim për shumë arsye. Asociacioni që u pa, nuk ka ndryshe. Qeveria nuk ka rrugë tjetër përveç qat statut që e ka bo Bashkimi Europian, ta çojë në Gjykatën Kushtetuese, nuk ka rrugë tjetër”, tha ai.

“Statuti do të del, BE do ta zyrtarizojë dhe do ta bëjë detyrim për të dyja palët”, tha gazetari Haxhiu në Pressing.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit