25.5 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Baton Haxhiu: Pse Albin Kurti e hapi temën e zgjedhjeve pikërisht tani?

- Advertisement -

Gazetari Baton Haxhiu vlerëson se kryeministri Albin Kurti e ka hapur temën e zgjedhjeve “për të ndërtuar mjegull politike”.

Këtë koment Haxhiu e dha në Pressing, teksa u diskutua tema e zgjedhjeve që krijoi jehonë mbrëmë pas takimit Kurti-Krasniqi.

“Tregon mjaftueshëm pse Albini ditën kur e ka kuptuar se nuk e dërgon Asociacionin e hap temën e zgjedhjeve për të ndërtuar një mjegull politike e cila është po aq e vjetër si spin politik”, tha Haxhiu.

“Vëmendja totalisht nga një gjë që është serioze, e rëndë dhe fatale për ne (çështja e KiE) dhe jo vetëm ajo, tregon se zgjedhjet janë bërë për të ndërtuar një rrëfim tjetër paszgjedhor”, tha tutje Haxhiu në Pressing.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit