24.2 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Barcelona në krizë, i duhen rreth 130 milionë euro për regjistrimin e shtesave të reja

- Advertisement -

Barcelona aktualisht nuk është në gjendje të regjistrojë nëntë nga 25 lojtarët e saj të ekipit të parë për shkak të një krize financiare të vazhdueshme.

Për The Athletic, Barcelona duhet të mbledhë rreth 130 milionë euro deri në fund të qershorit ose do të përballet me një dhimbje koke të madhe kur bëhet fjalë për regjistrimin e shtesave të reja të mëtejshme.

Si rezultat, klubi po kërkon investime të reja dhe gjithashtu ka synuar të ristrukturojë marrëveshjen e tyre me Nike.

Kështu, Barcelona nuk është në gjendje të regjistrojë Inigo Martinez ose Vitor Roque, për shkak të mënyrës se si janë regjistruar sezonin e kaluar, ndërsa kontratat e të moshuarve për Alejandro Balde, Lamine Yamal, Pau Cubarsi dhe Hector Fort nuk janë regjistruar në La Liga.

Sergi Roberto dhe Marcos Alonso së shpejti do t’i mbarojnë kontrata ndërsa mbetet pikëpyetje për marrëveshjen e kontratës me Gavi.

Problemet financiare të Barcelonës përkeqësohen nga fakti se lojtarët e huazuar po kthehen me paga të majme. Ansu Fati, Eric Garcia, Clement Lenglet dhe Sergino Dest po kthehen të gjithë në Camp Nou, dhe pagat e tyre po merren parasysh nga liga, shkruan Goal.com.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit