26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

Barcelona fiton thellë ndaj Rayo Vallecanos, do ta mbyll sezonin në vendin e dytë

- Advertisement -

Barcelona ka shënuar fitoren e radhës në La Liga.

Katalonasit triumfuan 3:0 në shtëpi ndaj Rayo Vallecanos, në kuadër të xhiros së parafundit në elitën e futbollit spanjoll.

Leëandoëski hapi llogarinë e golave në minutën e tretë të ndeshjes.

Më pas, ishte spektakël i Pedrit.

Me të hyrë në lojë, ai shënoi fillimisht për 2:0 në minutën e 72, e më pas tre minuta më vonë realizoi prapë për 3:0.

Me këtë fitore, Barcelona shkon në kuotën e 82 pikëve dhe do ta mbyll sezonin në vendin e dytë në tabelë, pas Real Madridit dhe para Gironas.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit