11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Bandat kriminale rrëmbejnë 87 persona në Nigeri

- Advertisement -

Disa persona të armatosur kanë rrëmbyer të paktën 87 persona në shtetin Kaduna të Nigerisë, përfshirë gra dhe fëmijë.

Kjo vjen pasi një bandë e armatosur rrëmbeu 286 nxënës dhe staf të një shkolle në fillim të marsit. Policia konfirmoi incidentin të dielën por nuk dha një shifër të të rrëmbyerëve.

Kryetari i fshatit Kajuru Station ku ndodhi ngjarja, Tanko ëada Sarkin, tha se 87 njerëz u rrëmbyen.

“Deri më tani kemi regjistruar kthimin e pesë personave në shtëpi të cilët ikën përmes shkurreve. Ky sulm e bën pesëfishin që këta banditë po sulmojnë këtë komunitet,” tha ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit