9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Bale fiton plot 74 mijë funte për çdo minutë të luajtur te Reali

- Advertisement -

Gareth Bale raportohet se po fiton 74,000 £ në minutë që ai ka luajtur për Real Madrid këtë sezon me gjigantët spanjollë të cilët mezi presin që kontrata e tij të përfundojë.

Uellsiani ka bërë vetëm tre paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, duke shtuar vetëm 193 minuta kohë.

Bale, i cili ka pasur një sërë problemesh me fitnesin këtë sezon, është në vitin e fundit të kontratës së tij fitimprurëse gjashtëvjeçare në Bernabeu, e cila ka një pagë vjetore neto të raportuar prej 15 milionë funteve.

Gazeta spanjolle AS ka bërë llogaritjet dhe del se Bale nuk ka luajtur për 129 ditë tani dhe merr në shtëpi 74,000 £ për çdo minutë që ka kaluar në fushë për Realin.

Ajo që i bën gjërat më keq për Realin është se, përveç parave që i paguhen Bale, ata thuhet se duhet të paguajnë sërish të njëjtën tarifë në taksë.

Bale është aktualisht jashtë fushës për një problem muskulor dhe humbi humbjen e fundit në Getafe. Ai pritet të jetë edhe jashtë fushës në Kupën e Mbretit kundër Alcoyanos. 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit