-1.4 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Avokati Rexhepi: Për vrasje në rrethana të tilla, Kodi Penal parasheh burgim të përjetshëm

Avokati në rastin e Marigona Osmanit, Gazmend Rexhepi, përmes një postimi në Facebook ka reaguar për rastin e vrasjes së Liridona Murselit.

Pas arrestimit të Naim Murselit, si i dyshuar për planifikimin e vrasjes së gruas së tij, ka thënë se “Për vrasje ne rethana të tilla me pasoja të rënda (tek fēmijet posaqërisht) Baza Ligjore (Kodi Penal ) është për BURGIM TË PËRJETSHËM”.

Kujtojmë se sot, Naim Murseli dhe Granit Plava janë arrestuar nga Policia e Kosovës, për rastin e vrasjes së Liridona Murselit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit