28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Leverkuseni i Xhakës dhe Atalanta e Gjimshitit në finale të Europa League

- Advertisement -

Atalanta ka arritur të fitojë ndaj Marseille me shifrat 3-0, me një rezultat të përgjithshëm 4-1.

Italianët shënuan me Lookman, Ruggeri dhe Toure, duke bërë kështu të mundur të marrin biletën e finales së Europa League.

Nga ana tjetër, Leverkusen dhe Roma janë ndarë në barazimin 2-2, por rezultati i përgjithshëm ishte 4-2, duke bërë kështu që “Aspirinat” të marrin biletën tjetër të finales dhe të ndeshen ndaj Atalanta për trofeun e Europa League.

Roma shënoi dy penallti me Paredes, ndërsa Leverkusen shënoi me autogolin e Mancini dhe Stanisic.

Shikoni golat Atalanta-Marseille

Shikoni golat Leverkusen-Roma

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit