18 C
New York
Sunday, June 16, 2024

Buy now

Aston Villa ka konfirmuar kontratën e re të Unai Emery deri në vitin 2027

- Advertisement -

Aston Villa ka konfirmuar se trajneri Unai Emery ka nënshkruar kontratë të re me klubin deri në verën e vitit 2027.

Nëse ky nënshkrim nuk do të bëhej, kontrata e tij do të përfundonte në fund të sezonit 2025-26.

Villa aktualisht është në rrugën e duhur për t’u kualifikuar në kompeticionin kryesor të Evropës pasi ndodhet në vendin e katërt në tabelën e Premier League me 66 pikë, gjashtë më mirë se Tottenham Hotspur që ka luajtur dy ndeshje më shumë.

Skuadra e Emery gjithashtu ka një diferencë superiore të golave ndaj Spurs, dhe ata bënë histori në vitin 2023 me një fitore befasuese prej 15 ndeshjesh në shtëpi në Premier League, duke përfshirë fitoret radhazi ndaj Manchester Cityt dhe Arsenalit, shkruan Sportsmole.co.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit