9.3 C
New York
Tuesday, March 28, 2023

Buy now

Arsyet pse duhet të pini ujë deti?

Pse duhet të pini ujë deti?

Shija mund të mos jetë më e mira e mundshme, por dobitë i ka të shumta.

Uji i kripur i detit, ka një sërë dobish për organizmin, pasi e pastron atë nga toksinat, mundëson rifitimin e lëngjeve të humbura përmes djersës dhe jo vetëm kaq.

Nëse pini ujë me kripë, forconi sistemin im-unitar, ruani kompaktësinë e kockave, do të jeni një lëkurë më të shëndetshme.

Gjithashtu uji i kripur i detit ndihmon për të mbajtur ekuilibrin e sheqerit në gjak, për të luftuar inflamacione të ndryshme dhe ajo që të gjithë e dimë, ndihmon edhe për pastrimin e hundëve.

Natyrisht për shkak të përqendrimit të madh të kripës nuk këshillohet të pihet përditë, por herë pas here, do ju bënte vërtetë mirë.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit