25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Arsyeja pse fanella e Mbappes ende mungon në dyqanet e Real Madridit

- Advertisement -

Na u desh të prisnim një muaj të plotë për ta quajtur zyrtarisht Kylian Mbappe një lojtar të Real Madridit pas njoftimit të transferimit.

Të drejtat, duke përfshirë ato për shitjen e fanellave i përkisnin ish-skuadrës së tij, PSG-së, derisa marrëveshja e tij skadoi më 30 qershor.

Do të pritej që, tani që ylli francez është zyrtarisht nën kontratë me Real Madridin, Los Blancos do të fillonte të shesë fanellat e tij.

Megjithatë, ato nuk janë të disponueshme në asnjë nga dyqanet, të paktën ato zyrtare.

Pra, çfarë e shkakton vonesën?

Vonesa vjen në disa gjëra, me të vërtetë. Së pari, Real Madrid ende nuk e ka konfirmuar numrin e fanellës së Mbappes për sezonin e ri, kështu që ata nuk mund të fillojnë të prodhojnë apo shesin fanella me emrin e tij derisa kjo të zgjidhet.

Përveç kësaj, klubi mund të ndalojë lëshimin e fanellës për të krijuar zhurmë dhe për t’u siguruar që gjithçka të jetë në përputhje me prezantimin e tij zyrtar më 16 korrik.

Pra tifozët që duan ta blejnë fanellën e Kylian Mbappes, duhet të presin së paku deri më 16 korrik për ta bërë një gjë të tillë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit