29.8 C
New York
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

Arsenali “ofron” 34 milionë funte për sulmuesin e Barcelonës

- Advertisement -

Arsenali thuhet se i është afruar Barcelonës me një ofertë prej 34 milionë funtesh (mbi 40 milionë euro) për një nga talentet e tyre sulmues, të cilin ata tashmë e kanë provuar dhe nuk kanë arritur ta nënshkruajnë në një rast.

Nga 87 paraqitje për La Blaugrana, Raphinha ka kontribuar me 20 gola dhe 25 asistime, duke ndihmuar Barçën të vulosë lavdinë e La Ligës dhe gjithashtu të fitojë Superkupën e Spanjës në sezonin e tij debutues.

Kontrata e Raphinhas me Barcelonën zgjat edhe për tre sezone të tjera, por ai është menduar të rikthehet në Premierligë që nga momenti kur u ul në Spanjë, pasi konkurrenca për vendet në sulmin e Barçës është e ashpër, shkruan Sportsmole.co.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit