1.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Arifi me akuza ndaj Kurtit: Përçarja e shqiptarëve të Luginës vazhdon të thellohet nga Kurti

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi përmes një postimi në platformën “X”, ka akuzuar Albin Kurtin se është duke ndikuar që shqiptarët e Luginës të përçahen edhe më shumë në mes veti.

Ai ka publikuar një grafikë e ku është bërë krahasimi në mes të serbëve që jetojnë në Kosovë, dhe shqiptarëve që jetojnë në Serbi.

Arifi tha se janë mbi 6000 mijë shqiptarë në Luginë që janë fshire nga regjistri civil dhe s’ka të drejtë vote.

“Reciprocity? Përveç saj, përçarja e shqiptarëve të Luginës vazhdon të thellohet nga Kurti!”, ka shkruar ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit