25.5 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Arbër Hoxha, kampion i Kroacisë në sezonin e parë me Dinamon

- Advertisement -

Arbër Hoxha është shpallur kampion me Dinamo Zagrebin në Kroaci në sezonin e tij të parë atje.

Me fitoren 1:0, me golin e Arijan Ademit edhe matematikisht Dinamo Zagreb e fitoi titullin e shtatë radhazi dhe të 25-tin në histori.

E Arbër Hoxha ishte mjaft i rëndësishëm në rrugëtimin e gjigantit kroat këtë sezon.

Paraqitjet e tij të mira me Slaven Belupon në stinorin vjeshtor, “detyruan” Dinamon të çelë kuletën dhe të shpenzojë një milion euro për shërbimet e sulmuesit shqiptar në janarin e këtij viti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit