26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

Apple do të shpallë “super-inteligjent Siri” dhe përditësimin VR brenda disa ditësh, parashikon një ekspert

- Advertisement -

Apple është shumë afër zbulimit të lajmeve kryesore mbi rreth Inteligjencës Artificiale, Siri dhe realitetin virtual, parashikon një ekspert.

Duke folur për The US Sun, një burim i brendshëm i industrisë ka zbuluar atë që ai mendon se Apple ka më shumë gjasa të shpallë në ngjarjen e saj të madhe WWDC të hënën, më 10 qershor, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

WWDC është Konferenca Botërore e Zhvilluesve, një ngjarje vjetore e Apple.

Ajo zakonisht “synon” krijuesit e aplikacioneve, por ngjarja kryesore zakonisht zbulon shumë lajme të mira për fansat e Apple.

Ngjarja e këtij viti do të nisë më 10 qershor 2024 në selinë e Apple Park të kompanisë në Kaliforni.

Ajo do të zgjasë deri në 14 qershor, por lajmet kryesore vijnë të hënën.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit