15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Aliu mbron zëvendësin e tij: Durmishi është i pastër

- Advertisement -

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukruës Liburn Aliu, në një intervistë për emisionin ‘Udhëve’, për herë të parë ka folur për hetimet e Prokurorisë Speciale dhe intervistat që po iu bën zyrtarëve të lartë të Ministrisë që ai drejton.

Pas intervistimit në Prokurorinë Speciale, zëvendësministri Hysen Durmishi ka takuar ministrin Liburn Aliu, i cili po beson fort se nuk ka argumente për pretendimet që një operator i ka ngritur përmes një kallëzimi penal ndaj Durmishit.

“Durmishi është i pastër”, ka thënë ai.

Sipas Aliut, ka shumë pengesat në realizimin e projekteve të autostradave, çka po prolongon kryerjen e tyre me kohë.

“Kanë dal probleme të paparashikuara, sidomos probleme me shpronësimin dhe ka probleme teknike. Të gjitha këto probleme janë në zgjidhje e sipër”, ka thënë Aliu.

Aliu në emisionin ‘Udhëve’ ka folur edhe për menaxhimin e pellgjeve lumore, projektin e Autostradës në drejtim të Dheut të Bardhë, ratifikimin e marrëveshjes për tunelin Prizren-Tetovë, si dhe për borxhet e ambalazhimit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit