23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Alarme lufte në Lindjen e Mesme, edhe Libani mbyll përkohësisht hapësirën ajrore

- Advertisement -

Ministria libaneze e Punëve Publike dhe Transportit njoftoi të shtunën se hapësira ajrore e këtij vendi do të mbyllet përkohësisht për të gjithë avionët në hyrje, nisje dhe tranzit, pas zhvillimeve rajonale.

Ministria shtoi në një deklaratë se mbyllja është një masë paraprake dhe është efektive nga orë 1 e mëngjesit me orën lokale deri në orën 7 të mëngjesit të së dielës.

Ky vendim nënkupton ndërprerjen e plotë të operacioneve të navigimit ajror në Aeroportin Ndërkombëtar të Bejrutit “Rafic Hariri”gjatë periudhës së specifikuar.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit