11.2 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Al Khelaifi shton edhe më shumë thashethemet rreth të ardhmes së Mbappes

Nasser Al Khelaifi ka thyer heshtjen rreth të ardhmes së Kylian Mbappes.

Presidenti i klubit parisien është pyetur nëse sulmuesi francez ka vendosur se ku dëshiron të luajë.

Al Khelaifi ka thënë se ende nuk ka asnjë vend nga asnjëra palë dhe kur të merret ndonjë do ta mësojnë.

“Kur të vendosim të dyja palët, do ju lëmë të kuptoni se çfarë do të ndodhë me Mappen”, ka thënë i pari i PSG-së.

Real Madridi i ka bërë me dije 25-vjeçarit se ose do të nënshkruajë sipas kushteve të tyre, ose do të shikojnë opsione tjera.

Mbappe e di se Florentino Perez është i vendosur në këtë pjesë dhe do të fitojë më pak se sa merr aktualisht te PSG.

Ai po kërkon rreth 150 milionë euro bonus për të nënshkruar, ndërsa do t’i ketë edhe 60 për qind të të drejtave të imazhit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit