26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

Akuzuesja e Princit Andrew fiton gjyqin, shpërblehet me 500 mijë dollarë

- Advertisement -

Një marrëveshje ligjore gati dhjetëravjeçare mes akuzueses së Princit Andrew, Virginia Giufrre, dhe financierit të ndjerë, Jeffrey Epstein, për abuzim seksual, u mbyll përfundimisht. Mediat e huaja raportojnë se Giuffre, e cila kishte paditur Epstein për abuzim seksual, mori një dëmshpërblim prej 500 mijë dollarësh.

Giuffre kishte akuzuar prej kohësh Epstein dhe të dashurën e tij, Ghislain Maxwell, kjo e fundit tashmë e dënuar si trafikante seksi, se e kishin detyruar të kryente marrëdhënie seksuale me familjen mbretërore, kur ajo ishte vetëm 17 vjeç.

Një gjë e tillë u zbulua nga padia e Giuffre ndaj Princit Andrew për abuzim seksual, të cilën ajo e kishte paraqitur më 9 Gusht në Gjykatën Federale të Manhatanit, por që kjo akuzë u mohua ashpër nga Duka i Jorkut.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit