21.3 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Aksesori që Kate Middleton nuk lejohet të mbajë para orës gjashtë pasdite

- Advertisement -

Protokolli mbretëror është i mbushur me rregulla, disa prej tyre pa kuptim, por kanë hyrë në familjen mbretërore. Disa nga këto rregulla zbatohen për veshjet.

Pra, një nga gjërat që Kate Middleton ka mësuar vitet e fundit është se ka një aksesor që nuk lejohet ta veshë para orës gjashtë të pasdites dhe bëhet fjalë për diamant. Kështu ka pohuar ekspertja për çështje të tilla, Myka Meier.

Siç shpjegoi ajo, natyrisht, Dukesha e Kembrixhit mund të veshë bizhuteri nga materiale të tjera gjatë pjesës tjetër të ditës, për shembull nga gurë të çmuar dhe metale të çmuara ose perla. Por sipas Meier: “Vetëm natën mund të veshin diamante, jo shumë të shndritshme”.

Shikoni një video për rregullat e çuditshme që duhet të ndjekë familja mbretërore:

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit