29.5 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

“Ajo që po ndodh në Gaza dhe Izrael është zemërthyese”, Biden përsërit thirrjen për armëpushim

- Advertisement -

Presidenti amerikan Joe Biden tha se ai ka bërë thirrje për një “armëpushim të menjëhershëm” në Gaza ndërsa mbante një fjalim fillestar në Kolegjin Morehouse në Atlanta.

“Ajo që po ndodh në Gaza dhe Izrael është zemërthyese”, tha ai, raporton CNN.

“Është një krizë humanitare në Gaza. Kjo është arsyeja pse unë kam bërë thirrje për një armëpushim të menjëhershëm – një armëpushim të menjëhershëm për të ndaluar luftimet dhe për të sjellë pengjet në shtëpi”, u shpreh Biden.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit