11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Adriana Matoshi njofton se ka kaluar me sukses operimin: Sot po ndihem ma mirë, iku dhe tumori i tretë

- Advertisement -

Aktorja dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi ka njoftuar se ka kaluar me sukses operimin e tretë nga tumori.

Matoshi përmes një postimi në Facebook, ka thënë se nuk ka unduar që mos ta mbajë premtimin dhe se tani po kthehet me fitoren e tretë.

“Sot po ndihem ma mirë. Iku dhe tumori i tretë.” – ka shkruar ajo.

Tutje Matoshi ka falënderuar të gjithë ata që i qëndruar afër, gjithashtu mjekët të cilët u kujdesën për të.

Postimi i plotë:

Nuk mund të mos a mbaj premtimin. Po kthehna!

Me fitoren e tretë.

Prej ditës kur ju informova për sfidën tem të re, telefoni nuk u ndalë prej mesazheve e telefonatave.

Vazhdimisht jam prezente në klinika e spitale të ndryshme. Kur shkoj e takoj prindë të pashpresë për fëmijët e tyne, ju jap motiv e tentoj me i gjetë fjalët ma të duhuna që ia ngrohin zemrën një prindi në ato çaste.

Tash e di dhe vet sa peshë paska prezenca e fjalët e ngrohta.

Në situata të tilla jemi krejt të barabartë. Njerëz të thjeshtë prej trupi, shpirti e zemre.

Sot po ndihem ma mirë. Iku dhe tumori i tretë.

U zgjova ma në fund edhe prej një andrre të keqe.

Kur e pashë interesimin e përkrahjen e të gjithëve ju, u binda që kam ma ia dalë prapë.

Uroj të jetë sfida e fundit në lidhje me shëndetin.

Falenderoj Zotin që pranoi lutjet tona, e më drejtoi si gjithmonë tek doktorë profesionistë të cilët ma shpëtojnë jetën qe disa herë.

Falenderoj mikeshën time Sellma Dubova, një feministe e punëtore e pashoqe për krejt ata që e njohin.

Falenderoj dr. Hetem Ramadanin për krejt këshillat qysh me e mbrojt shëndetin e me ngritë imunitetin me disiplinën ditore.

Falenderoj zemrën tem, shoqen tem që këto ditë ka qëndru afër meje.

Vali përjetësisht të jam mirënjohëse.

Rina Zeka për krejt ato mesazhe t’omla e motivuese, t’du yll.

Gjunjëzohem para dashnisë tuaj t’pastër.

Ashtu qysh premtova, unë po kthehna.

Shihemi së shpejti…

Ju dua

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit