12.1 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

Ademi, Duka e Sejdini e nisin ditën bashkë: Ankesën e FFK-së për rastin e Bukureshtit Duka do ta paraqesë në UEFA

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi e ka nisur ditën e sotme bashkë me homologët e tij, Armand Duka nga Federata Shqiptare e Futbollit dhe Muamed Sejdini nga Federata e Futbollit e Maqedonisë së Veriut.

“06.30h: E filluam ditën së bashku!”, ka shkruar Ademi në një postim në Instagram me foton e përbashkët.

Ai me këtë rast ka bërë të ditur se për atë çfarë ndodhi në Bukuresht ka kërkuar edhe ndihmën e Dukës.

“Rreth rastit të ndodhur në Rumani sot paraqita ankesë edhe të presidenti Armand Duka, i cili në cilësi të anëtarit të KE të UEFA-s është mbikqyrës dhe e mbulon edhe Kosovën. Ai si i deleguar i regjionit do ta adresojë ankesën tonë në mbledhjen e radhës të KE të UEFA-s”, ka shkruar tutje i pari i futbollit kosovar.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit