-1.4 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Abdixhiku te familja Rugova me rastin e ditëlindjes së ish-presidentit, veçon torten e preferuar të themeluesit të LDK-së

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, bashkë me familjen e tij e zyrtarë të tjerë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë vizituar familjen e ish-presidentit Ibrahim Rugova me rastin e ditëlindjes.

Abdixhiku ka thënë se zonja e shtëpisë Fana Rugova iu kishte përgatitur ëmbëlsirën “Tiramisu”, atë që e kishte pasur të preferuar edhe ish-presidenti Rugova e të cilën e kishin shijuar për herë të parë në Romë.

Bashkë me Abdixhikun dhe zyrtarët e tjerë në këtë vizitë kanë qenë edhe gjenerata e parë e Shkollës Politike të LDK-së që ka marrë emrin “Ibrahim Rugova”

“Ata nga afër panë vet historinë. Atë që bëri lirinë, shtetësinë e vet demokracinë. Kjo histori na qëndron sot jo vetëm si rikujtim i madhështisë, por edhe si detyrim i rrugëtimit tonë përpara. Presidenti ka vetëm ditëlindje!Prandaj gjithë rugovistëve, urime kjo datë e ditë!”, ka shkruar Abdixhiku.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10160143099587759&id=505267758&mibextid=Nif5oz

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit