12.1 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

Abdixhiku: S’kam dashur që programet politike t’i bëjmë 1 javë para fushatës

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, duke folur për prezantimin e programit “Rruga e Re” në Rubikon  të Klan Kosovës, tha se nuk dëshiron që ky program të prezantohet një javë para fushatës.

Ai ka thënë se ky program është zhvilluar shumë më herët në mënyrë që LDK-ja të ketë udhëzime konkrete se çfarë duhet bërë dhe si duhet bërë.

“Nuk kam dashur që programet politike t’i bëjmë 1 javë para fushatës. Kam dashur që ky program të ndërtohet me kohën në komunikim. Të jetë mirë i menduar, që ditën e parë të qeverisë, mos t’i mendojmë gjërat. Por ministrat t’i dijnë punët që i kanë”, është shprehur Abdixhiku.

Abdixhiku ka kërkuar që debati publik të orientohet në këto projekte.

“Jemi ngulfatur në çështjet e të shkuarës”, ka thënë Abdixhiku.

Kreu i LDK-së tha se programi “Rruga e Re” do të prezantohet në detaje, në fund të tetorit apo në fillim të nëntorit, ka de

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit