1.8 C
New York
Wednesday, December 6, 2023

Buy now

Abdixhiku: Opozita nuk është një, mos na përzieni me të tjerët

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, tha se opozita nuk është një dhe ka kërkuar që të partia që udhëheq ai të mos përzihet me të tjerët.

“Ju kisha lutë që sa herë që jemi në diskutime, opozitën mos ta referoni si një tërësi sepse sjemi një. Mos na përzieni me të tjerët”, tha Abdixhiku.

“I pashë lajmet opozita mendon, opozita nuk mendon, sepse ishte fjala vetëm për një parti të caktuar. Ne i kemi qëndrimet tona”, tha ai.

I pari i LDK-së ka thënë se edhe pak muaj do të jenë të fushatë.

“Ne jemi në fund të vitit elektoral, sot 1 vjet më së largu jemi në fushatë, që praktikisht për 5,6 muajt e ardhshëm ne jemi të gjithë në fushatë”, tha Abdixhiku.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit