10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Abdixhiku ngushëllon familjen Ferati: Në momente si këto, njeriu ngrinë nga fjalët!

- Advertisement -

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka ndarë një dedikim ngushëllimi për familjen e kryetarit të Istogut, Ilir Ferati, me rastin e humbjes së vëllait të tij, Triumfit.

Abdixhiku thotë se në këto momente të rënda, i qëndron pranë familjes Ferati.

”E dashura zonja Drita,
Në momente si këto, njeriu ngrinë nga fjalët. Përballë dhimbjes së madhe e trishtimit të thellë, ato humbasin gjithë peshën. Sot, s’kam fjalë për të përshkruar dhimbjen për humbjen tonë e tuajën!
Triumf Fadil Ferati, na la. Iku herët.
Me të na iku dhe një mik, një aktivist e një njeri i jashtëzakonshëm. Pas vete na la veçse kujtimet, ato që të përmallojnë në plotni. Triumfi, apo Trimi siç e thërrisnim të gjithë, ishte një djalë i urtë e i dashur – ai gjithnjë rrezatonte përplot ngrohtësi. Tregonte kujdes e shprehte mbështetje ndaj secilit prej nesh! I kishte ngjarë të atit; bashkëshortit tuaj, asnjë habi.
Ikja e tij e hershme është humbje jo vetëm për familjen tuaj, por dhe gjithë qytetin e Istogut e gjithë Lidhjen Demokratike të Kosovës!
Në këto momente të rënda, unë e secili anëtar i Lidhjes, qëndrojmë afër me ju, me Besën e me Ilirin. Qenka e rëndë vizita në shtëpinë tuaj pa Trimin tonë mes jush. Zoti ju dhashtë forcë!
Pusho në paqe Triumf!”

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit