28.3 C
New York
Thursday, June 13, 2024

Buy now

Abazi thotë se deputetët e VV-së janë kërcënuar me mospërfshirje në listë

- Advertisement -

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, ka bërë me dije se deputetët e VV-së janë kërcënuar e shantazhuar nga “eprorët” e kësaj partia.

Në emisionin “Pressning”, ai ka treguar se si ka ndodhur ky kërcenim nga kryeministri Albin Kurti dhe shefja e Grupit Parlament të VV-së, Momoza Kusari-Lila.

Përbrenda ka ndodh një zierje totale, e stigmatizimit, përjashtimit, kërcënimit, shantazhimit të deputetëve të VV-së, deri në formën që vetë Kusari, aty ishte edhe Kurti, është thënë që duhet ta keni me shumë kujdes qëndrimin e juaj, qoftë edhe atë publik. Sepse kjo mund të ju kushtoj herave tjerë për të qenë ose mos qenë në listën e VV-së”, ka thënë Abazi, i cili është larguar nga VV-ja.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit