5.1 C
New York
Sunday, April 2, 2023

Buy now

AAK nuk pajtohet me propozimin për kryesues, lëshon sallën

Gjashtë asamblesitët e AAK-së, e kanë lëshuar sallën ku pritet të votohet për zgjedhjen e kryesuesit

Pas propozimit që Fehmi Kupina të merr pozitën e kryesuesit në Kuvendin Komunal në Prishtinë, të njëjtit kanë braktisur sallën.

Lëvizja Vetëvendosje si subjekti më i madh politik në asamble, ka hequr dorë nga e drejta që të propozoi emrin për kryesues.

Pak më parë është arritur marrëveshja mes LDK-së dhe PDK-së për bashkëqeverisje.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit