25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

“A e kam inicuar komunikimin?”: Kusari-Lila pyetet nëse ka bërë vepër penale pas bisedës me Radojiçiqin

Mimoza Kusari-Lila, shefe e grupit parlamentar të VV-së, ka folur sërisht për bisedën me Milan Radojiçiqin, i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit dhe i sanksionuar nga ShBA-ja.

Ajo është pyetur nëse ka bërë vepër penale në lidhje me komunikimin e bërë me Radojiçiqin. Në RTK, Kusari-Lila ka pyetur se cili nen i Kodit Penal të Kosovës e thotë se komunikimi me Radojiçiqin është vepër penale.

“Cili nen i Kodit Penal të Kosovës e tregon që situata e tillë është vepër penale? A e kam inicuar unë komunikimin? A kam kontakte me personin në fjalë? A ka pasur marrëveshje me personin në fjalë?” – tha ajo.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit