29.8 C
New York
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

A e dini pse ky Xbox është kaq i shtrenjtë?

- Advertisement -

Një tastierë e rrallë Xbox e dhuruar për bamirësi mund të mbledhë mijëra euro në ankand.

Është një pajisje lojërash e gjelbër e krijuar për të përkujtuar filmin Hulk të vitit 2003, dhe ajo që e bën të çmuar është se ka vetëm 36 njësi.

Pajisja u “dhurua bujarisht” për bamirësinë britanike Heart në Oksford dhe pritet të arrijë rreth 10500 euro në ankandin e bamirësisë.

Konsola është në gjendje të mirë dhe mund të përdoret dhe shitja online do të zgjasë deri më 15 qershor.

Është një pajisje që mund të fitohet vetëm si çmim në një kartë gërvishtëse në kinematë në Mbretërinë e Bashkuar.

“Në Amerikë, Xbox jeshil është bërë për markën Mountain Dew. Janë 5000 të tilla dhe janë shumë të kërkuara, kështu që këto konzola janë edhe më të rralla. Ka pak mundësi për të gjetur një tjetër”, tha BHF.

Paratë nga shitja, meqë ra fjala, do të shkojnë për hulumtimin e sëmundjeve kardiovaskulare.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit